• Patrycja M

14/90 - dwa tygodnie

Aktualizacja: 4 lip 2020

Dzisiaj mija drugi tydzień mojego wyzwania, podczas którego staram się być dla siebie dobra.


Jestem po części z siebie dumna, ponieważ przez ten czas ani razu nie narzekałam na to jaka jestem. No okej, może trochę na początku, ale jest o wiele lepiej niż miesiąc temu.

Zrozumiałam, że jestem jedyna w swoim rodzaju. Nie ma nikogo innego na świecie, kto by tak patrzył na świat jak ja. Jestem wyjątkowa. Tak jak każdy z nas.


Nauczyłam się dbać o siebie. Nie jestem na żadnej diecie, nie morduję się ćwiczeniami. Jeżeli mam ochotę na fast foody, pójdę i sobie kupię, ale z umiarem. A gdy zjem za dużo nie płaczę, że jestem do niczego. Chyba o to chodzi, aby mieć pozytywne podejście do siebie samej, do podejmowanych decyzji.

Bo przecież jestem jedyną osobą na świecie, która dba o mnie tak bardzo. Codziennie daję sobie jeść, pielęgnuję swoje ciało, dbam o swoją edukację. Robię wszystko, aby być szczęśliwą.

Dużo zmieniło się także w kwestii porównywania się z innymi. Oczywiście zdarza się, ale nie w takim stopniu jak kiedyś. Kiedy widzę kogoś kto ma coś czego ja nie mam cieszę się tym. Bo zapracował na to. A jeżeli ja się postaram, to też będę to mieć. Proste, prawda?


Co więcej...


Rozpoczęłam swoją przygodę z jogą. Jest to dopiero początek, ale już coś zrozumiałam.

Wszystko co robię, ma jakiś cel. W każdym działaniu widać moją intencję. Np. jem zdrowo i ćwiczę, ponieważ chcę być w dobrej formie, ale nie katuję się tym wszystkim, nie złoszczę się na siebie i wszystkich wokół, tylko mówię sobie: "Co ma być to będzie" (Jest taka piosenka disco polo, nie wiem czy słuchacie). Nic nie dzieje się od razu. Nawet te diety CUD nie działają od razu, więc należy tylko czekać. Jeśli będzie mi coś dane, będę to miała. Jeśli nie, to nie. Kolejna banalne stwierdzenie


, które zmienia podejście do wszystkiego.


A tymczasem jutro dzień 15. Jestem ciekawa czego nauczę się przez kolejne dwa tygodnie. Mam nadzieję, że jak najwięcej!


Dobranoc <3


6 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rozwój nie trwa x dni, on trwa całe życie

Cześć! Dzisiaj jest dzień 90-ty z mojego wyzwania, dzięki któremu miałam się zmienić. Coś się we mnie zmieniło a coś nie. Myślałam, że jak tyle czasu mi wystarczy, aby być wymarzoną wersją siebie, ale

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com