• Patrycja

19/20 dwa zauroczenia w dwa dni

Aktualizacja: 4 lip 2020

W ciągu dwóch dni zakochałam się dwa razy <3


Moim pierwszym zauroczeniem są domowe frytki (niby takie proste, a dopiero teraz je odkryłam). Robię je z warzywami (cebulą, papryką) i cieciorką. Można oczywiście dodać wszystko, byle żeby znalazło się na talerzu jakieś warzywo.


Kiedyś potrafiłam jeść posiłki, bez warzyw czy owoców, ale nauczyłam się, że nawet jeżeli jakieś warzywo mi nie smakuje, to ładnie wygląda na talerzu. A przecież najpierw jemy oczami, a dopiero potem ustami.

Jeżeli chodzi o frytki, to najpierw je gotuję, aby były miękkie, a potem wstawiam do piekarnika na 20minut w 180 stopniach. W sumie to bardziej pieczone ziemniaki, ale frytki lepiej brzmią.


Wczoraj, tak samo jak dzisiaj zastanawiałam się czy to źle wpłynie na moje postępy. Miałam ochotę policzyć kalorie. Kilka miesięcy temu to robiłam, ale przestałam, bo widziałam, że źle się czuję gdy przekroczę dzienny limit. Teraz podchodzę do tego inaczej. Lepiej jest zjeść coś co smakuje, ale w racjonalnej ilości, niż męczyć się niesmaczną niskokaloryczną żywnością lub po prostu być głodnym. Teraz niektórzy powiedzą: "Można jeść smacznie i dostarczać mniej kalorii". No okej, ja to wiem, ale moja wiedza nie jest na tyle duża, aby budować takie posiłki. To jest moje doświadczenie. Opisuję to co ja robię.


Moim drugim zauroczeniem jest omlet szarlotka. Ona smakuje jak ciasto! Niesamowite, po prostu niesamowite. Przepis znalazłam u Patrycji Rublewskiej na Instagramie (znanej tam jako fit_patka. Przepisu nie będę wam podawać, ponieważ musicie wejść do tej dziewczyny na profil i zobaczyć co ma innego dobrego, a jest tam tego wiele!


Na zdjęciu jest tylko połowa omleta. Z przepisu wychodzi ogromny i można się nim vardzo najeść. :D


Miłego wieczoru!

4 wyświetlenia0 komentarz
 

Formularz subskrypcji

  • Instagram

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com