• Patrycja

50/90 Medytacja - po co?

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o moim doświadczeniu z medytacją. Ta przygoda rozpoczęła się niedawno, może miesiąc temu. Na początku medytowałam 5 minut co drugi, trzeci dzień. Jednak przez ostatnie dwa tygodnie robię to codziennie przez 15-20 minut.

W trakcie medytacji starałam się skupiać na swoim oddechu, ale i tak nie mogłam pozbyć się myśli z głowy. Głównie zadręczałam się pracą, do której nie szłam za np. godzinę, ale następnego dnia lub za parę dni.

Ostatnio pobrałam aplikację do medytacji i praktykuję z portalem yogi, dzięki temu jestem prowadzona przez ten proces. Myśli jest mniej, ale nadal zadręczam się pracą, Jednak nie o tym dzisiaj.


Co mi daje medytacja?


Przede wszystkim potrafię się skupić na wykonywanej czynności, mimo że wokół mnie dużo się dzieje. Mieszkam przy dość ruchliwej ulicy i na początku rozpraszał mnie dźwięk samochodów i krzyki ludzi, ale teraz widzę i czuję, że mogę się odciąć od tego co mnie nie dotyczy.


Potrafię kontrolować oddech, dzięki czemu szybciej się uspokajam. Załóżmy, że stresuję się egzaminem albo pracą, wtedy zaczynam oddycham w kontrolowany sposób i bicie mojego serca zwalnia.


Doceniam piękno chwili. Wczoraj byłam na spacerze w Parku Skaryszewskim. Idąc między drzewami czułam się szczęśliwa. Dostrzegałam różowe kwiaty i widziałam jakie są piękne. Cieszyłam się tym, że mogę na nie patrzeć. Dzięki temu byłam też o wiele bardziej spokojna, niż gdybym po prostu szła.


Dostrzegam rzeczy, których wcześniej nie widziałam. Na przykład zachowania ludzi. Jedna dziewczyna w pracy ma do mnie pewien uraz, nie mam pojęcia o co, ale jest dla mnie nastawiona negatywnie. Nie wiem dlaczego, nigdy nic mi nie powiedziała, ale teraz widzę w jaki sposób się zachowuje w stosunku do mnie.


Wiem, że z dnia na dzień będę widziała coraz więcej pozytywnego wpływu medytacji.

Bardzo was zachęcam do tego, bo naprawdę warto.
4 wyświetlenia0 komentarz
 

Formularz subskrypcji

  • Instagram

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com