• Patrycja M

51/90 Jaka praca jest dla mnie?

Aktualizacja: 1 sie 2020

Cześć!

Ostatnio przechodzę kryzys w pracy. Mam wrażenie, że robię za mało, że nie znam się na tym co robię i nie wiem co robić dokładnie. Do tego jeszcze sytuacja z jedną dziewczyną, o której pisałam ostatnio. Ogólnie sytuacja w pracy jest napięta. Mamy mały zespół, ale jest bardzo podzielony. Każdy żywi do każdego jakąś urazę, ale nikt nie chce rozwiązać tego problemu. Jeszcze do tego zbliża się kontrola i trzeba niektórych przekonać do powtórzenia potrzebnej wiedzy, ale ja nie umiem być stanowcza, jestem bardziej milutką dziewczyną, której do tej pory było można wchodzić na głowę (zmieniło się to ostatnio, bo zaczęłam dbać o siebie).

Mam dosyć tej pracy. Codziennie, nawet jak mam wolne, myślę o niej i tylko czekam, aż ktoś się przyczepi o coś. Śmieszne jest to, że czepiają się osoby, które same nie robią tych rzeczy, a jak się zwróci im uwagę to się obrażają i już mają problem do drugiego człowieka.

Każdego dnia mam ochotę się zwolnić, ale nie mam żadnego wykształcenia ( znaczy niedługo będę kosmetyczką, ale jakoś nie czuję, że to jest to chcę robić). Mam jakieś tam doświadczenie, ale jest to głównie związane z pracą z ludźmi, której szczerze nie lubię. Mogę uczyć się sama, iść na studia itp. Tylko w tym problem, że nie wiem co chcę robić w życiu. Jeżeli mam jakieś zainteresowanie, to trwa ono miesiąc, może dwa. Na przykład na kosmetykę poszłam dlatego, że chciałam zająć się makijażem, ale to było chwilowe.

Ja naprawdę nie wiem co chcę robić w życiu. W tym momencie przypomina mi się serial Przyjaciele, w którym w jednym z odcinków Chandler mówi, że zawsze myślał, że będzie robił COŚ, tylko że nie wiedział co dokładnie. Ja tak właśnie się czuję. Z jednej strony, chciałabym się zająć śpiewaniem i występować dla tysięcy ludzi, ale z drugiej widzę siebie w biurowcu w jakimś biurze.

Chciałabym robić COŚ...

W weekend zrobiłam kilka testów na to jaki zawód mogłabym wykonywać. W każdym z nich pytania były podobne. Wyszło mi że mogę być np. recepcjonistką, radcą prawnym, statystykiem, urzędnikiem. Te zawody pasują do tego, że nie chcę spotykać ludzi, ale jednak to nie jest chyba TO COŚ co chciałabym robić.

Nie wiem co mam z tym zrobić. Podoba mi się to, że piszę bloga. Mogę przelać tutaj swoje emocje, a jednocześnie może Wy coś z tego wyniesiecie. Fajnie by było.

Muszę szukać dalej, muszę poznać siebie. Czasem rozwiązanie problemu przychodzi w śnie, może teraz też tak będzie.


Trzymajcie się, jakbyście mieli jakieś rady dla mnie, piszcie śmiało. Będę wdzięczna :D


Patrycja

2 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rozwój nie trwa x dni, on trwa całe życie

Cześć! Dzisiaj jest dzień 90-ty z mojego wyzwania, dzięki któremu miałam się zmienić. Coś się we mnie zmieniło a coś nie. Myślałam, że jak tyle czasu mi wystarczy, aby być wymarzoną wersją siebie, ale

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com