• Patrycja M

53/90 Dlaczego jemy zwierzęta?

Wczoraj zaczęłam oglądać serial na Netflixie "Nasza planeta". Pierwsze co rzuca się w oczy podczas oglądania to piękno świata, w którym jest nam dane żyć. Ale przesłanie tego serialu jest inne niż sam wygląd - to wszystko możemy stracić jeżeli nie zmienimy swojego zachowania. Na całym świecie istnieją gatunki roślin i zwierząt, które nie zostały odkryte, niestety może być tak, że już nigdy nie zostaną, bo po prostu wyginą.

Ale do czego zmierzam?

Do tego, że zwierzęta są zabijane. Ale dlaczego?

Ludzi nie można zabijać, ludzie to też zwierzęta.

Gdy ktoś zabije psa to od razu wielkie halo.

A co z krowami? Rybami? Tygrysami? Co z innymi zwierzętami?

Ktoś mi powie, że krowy są hodowane do jedzenia. No okej, ale dlaczego w takim razie nie można hodować po to psów?

Nie mówię, że mamy to robić.

Chodzi mi o to, że człowiek ustalił pewne zasady, które są nieco nielogiczne. No bo dlaczego jemy świnki, a kotków już nie?

Tak samo, dlaczego ludzie polują na rekiny, tygrysy? Co chwilę słyszy się, że jakiś gatunek zwierząt, który był zagrożony wyginięciem już nie istnieje, ale nic z tym nie robimy.


Niektórzy nie jedzą zwierząt, ja też przez jakiś czas nie jadłam. Ale było to spowodowane zdrowiem. Teraz patrzę na to inaczej. Czuję, że zmieniając swoje zachowanie jestem w stanie zrobić coś dobrego dla świata. Może też uda się zmienić czyjeś zdanie na ten temat.


Szanujmy Ziemię, jest to nasz dom. Żyjąc tak jak żyjemy możemy go stracić.

5 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rozwój nie trwa x dni, on trwa całe życie

Cześć! Dzisiaj jest dzień 90-ty z mojego wyzwania, dzięki któremu miałam się zmienić. Coś się we mnie zmieniło a coś nie. Myślałam, że jak tyle czasu mi wystarczy, aby być wymarzoną wersją siebie, ale

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com