• Patrycja M

Akcja moja akceptacja #1

Właśnie czytam książkę "Sztuka kobiecości" i został tam poruszony temat samoakceptacji.

Jestem jedną z tych osób, które nie akceptują siebie. Dzieje się tak przez doświadczenia z dzieciństwa i porównywanie się z osobami ze swojego otoczenia czy z mediów społecznościowych.


Uznałam, że pora wziąć się za to i pokochać siebie. Ale przecież od razu się tego nie osiągnie. Dlatego wpadłam na pomysł, aby codziennie skupić się na jednej części swojego ciała lub charakteru i starać się ją pokochać. Nazwałam to akcja moja akceptacja. Każdego dnia będę pisać o czymś co chcę zaakceptować i jak mogę to zrobić.


#1 moje włosy

Zawsze chciałam mieć długie włosy, ale mam taki problem, że je ciągle obcinam. Co za ironia! Myślę, że robię to z powodu mojej mamy i tego, że ciągle mówiła mi, że ładne dziewczyny mają ładne włosy i takie mam mieć, a ja musiałam się zbuntować.

A teraz mam włosy w różnych odcieniach brązu i chociaż bym bardzo chciałam nie rosną. Farbować nie chcę. Pragnę mieć długie włosy (może nie do pasa) w naturalnym kolorze. Więc nic tylko czekać, przynajmniej odrostów zbytnio nie widać.

Jak mogę zaakceptować moje włosy?

Odżywiać i odżywiać - podobno siemię lniane jest dobre. Można je nakładać jako maskę lub pić. Żeby widzieć, że włosy rosną, mogę je związywać, najlepiej w warkocz (szczególnie na noc, aby się nie niszczyły), a gdy się je rozpuści to będzie WOW, jakie długie!

O sposobach dbania o włosy napiszę w innym poście, ale najpierw muszę je sprawdzić czy działają.

#akcjamojaakceptacja

7 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Akcja moja akceptacja #3

Dzisiaj na warsztat idzie moja wrażliwość. To jest trudny temat, bo ona mnie dobija. Bywa tak, że nie chcę gdzieś iść, czegoś oglądać, z kimś rozmawiać, bo potem nie potrafię się pozbierać. Ale już ta

Akcja moja akceptacja #2

Dzisiaj na warsztat idą stopy. Jejuu jakie one są suche, szczególnie pięty. Wiem, że nie dbam o nie wystarczająco, czasem tylko wsmaruję jakiś krem lub położę maskę. Takie skarpetki złuszczające są fa

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com