• Patrycja

Dlaczego chcę się zmienić?

Gdy odpowiadam na to pytanie najczęstszymi odpowiedziami są:


- chcę to zrobić, bo rodzina zawsze znajdzie jakieś ALE na temat mojego wyglądu, mojej pracy, mojej szkoły i wyborów. Odkąd pamiętam słyszę od mamy, że mam grube uda po tacie, a kiedyś nawet usłyszałam, że jak nie skończę studiów to będę zamiatać ulice. Okej każda praca jest dobra, ale czy bez wyższego wykształcenia nie można robić czegoś bardziej ambitnego? Oczywiście, że można, tylko trzeba chcieć. Tak samo usłyszałam kiedyś od babci i od mamy, że ładne dziewczyny mają długie włosy. Aha, czyli ja jestem brzydka, bo mam włosy do ramion? Nie jestem, tylko za ich czasów wszystkie dziewczyny miały długie włosy i dlatego ja też takie muszę mieć.


- chcę to zrobić, aby mój chłopak się za mnie nie wstydził. Wiem, że tak nie jest i że mnie kocha taką jaką jestem, ale idziemy gdzieś i widzę dziewczynę szczuplejszą ode mnie z ładnymi długimi włosami i pierwsze co myślę to "O jejciu gdybym tak wyglądała to mój chłop byłby ze mnie dumny". I już w głowie zastanawiam się co ta dziewczyna robi w życiu, jak się odżywia itp.


-chcę to zrobić, bo gdzie się nie spojrzę są piękne dziewczyny, czy to w szkole czy w pracy. Na każdym kroku się je spotyka. Mogę się założyć, że inne dziewczyny też mnie tak postrzegają, ale ja tego nie widzę. Dla mnie najbardziej są widoczne wszystkie moje wady, które tak naprawdę nie są moimi wadami, a raczej zaletami, bo dzięki temu jestem wyjątkowa. Koleżanka z liceum powiedziała kiedyś, że mam piegi i powinnam brać jakieś tabletki na nie, żeby mi znikły. Nie skomentowałam nawet tego. Piegi są częścią mnie. Raz je kocham, a raz nienawidzę, ale są moje.


-chcę to zrobić, bo wszystko w mediach społecznościowych jest takie piękne - nie będę tego komentować nawet, wystarczy zrobić ładne zdjęcie. Mogę się założyć, że gdybym miała ładniejszą miseczkę i bym inaczej wszystko ułożyła w niej to zdjęcie mojego śniadania (jest na Instagramie) byłoby mega, ale i tak mi się podoba ;)


-chcę to zrobić, aby inni mi zazdrościli, że jestem taka super Patka (jestem super, na swój sposób), ładna, zgrabna, mądra. Chcę, aby zazdrościli mi obcy ludzie, a może nawet żeby zazdrościli mojemu chłopakowi, że mnie ma. Ale po co to wszystko, jak nikt mnie nie zna. Po co ja zazdroszczę innym skoro ich nie znam? Nie wiem...


Jest jeszcze jedna odpowiedź, która pojawia się baardzo rzadko - ROBIĘ TO DLA SIEBIE.

Chciałabym zmienić się dla mnie, abym była tą Patrycją, którą wyobrażam sobie codziennie przez pójściem spać. Wielu rzeczy nie da się zmienić np. nie urosnę 10cm, ale zachowanie i myślenie da się, mimo że to nie jest takie łatwe. Jednak za każdym razem, kiedy mówię sobie, że robię coś dla siebie, to i tak gdzieś tam z tyłu głowy pojawia się myśl, że robię to dla innych, aby byli ze mnie bardziej zadowoleni, żeby się mnie nie wstydzili. Jest to bardzo złe podejście. Jeżeli chcesz coś zmienić, zrób to dla siebie, nie dla sąsiada, dla siebie. Łatwo jest powiedzieć, ale ten głos w głowie nie daje za wygraną. Jest to dość przerażające, że nie można powstrzymać samej siebie od robienia sobie przykrości.


W tym momencie chciałabym obiecać sobie, że będę się zmieniać dla siebie i będę siebie kochać. A przynajmniej będę się uczyć to robić.


Trzymajcie kciuki!

27 wyświetlenia0 komentarz
 

Formularz subskrypcji

  • Instagram

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com