• Patrycja

Jak pozbyć się tych rzeczy?

Od jakiegoś czasu interesuję się minimalizmem. Podoba mi się idea zwracania większej uwagi na to co ważne, czyli między innymi relacje międzyludzkie, niż kupowanie rzeczy i ciągłe ich przekładanie. Jest to forma uproszczenia sobie życia. Chodzi też o to, że jeżeli już się czegoś pozbędziesz, to w miejsce tej rzeczy nie kupujesz czegoś innego. A zamiast spędzać wolne chwile w sklepach to spotykasz się z dawno nie widzianym znajomym lub szukasz nowej pasji.


Parę tygodni temu zaczęłam pozbywać się rzeczy, których nie używam. Muszę przyznać, że nie jest to takie łatwe, szczególnie jeżeli chodzi o książki.

Chcę pozbyć się około 20 książek, wystawiłam je na OLX i na grupę na FB, ale jednak nikt nie chce ich kupić. Szukałam też skupów książek, znalazłam jeden, dość wygodny, bo wystarczyło wysłać książki paczkę, ale jeżeli za nową książkę dostanę tylko 3zł, to chyba nie jestem zainteresowana.

Mogłabym oddać je komuś znajomemu, ale szczerze mówiąc nikt raczej nie będzie nimi zainteresowany.

Pozostała jeszcze jedna opcja, czyli zostawić je na śmietniku, ale nie chcę w taki sposób się z nimi rozstawać, ponieważ nie wiem co dalej się z nimi stanie. Może ktoś je sobie weźmie, ale jednak wolałabym przekazać je z ręki do ręki.

Jak narazie postanowiłam, że będą stać u mnie na półce dopóki nie znajdę im jakiegoś dobrego domu.

Nie tylko książek jest się trudno pozbyć. Mam problem z niektórymi ubraniami i butami. Tak samo nie chcę ich wyrzucić, ale nikt nie chce ich kupić.

Jedynie co mogę zrobić to poczekać, aż ktoś je kupi, a po dwóch tygodniach je wyrzucić. Nie widzę innej opcji.


A Wy co byście zrobili na moim miejscu?


1 wyświetlenia0 komentarz
 

Formularz subskrypcji

  • Instagram

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com