• Patrycja M

Motywacja a dyscyplina

Motywacja to jeden bodziec, to co nam pozwala walczyć o marzenia to dyscyplina.

Te słowa są tak prawdziwe, niestety zrozumiałam to dopiero niedawno. Do tej pory myślałam, że jeżeli poczuję chęć do zmiany to ona mi wystarczy. Będę się nią wspierać przez te wszystkie dni, kiedy bym walczyła o swoją lepszą przyszłość. Uważałam też, że motywacja zaczynająca się od zobaczenia cytatu w internecie zostanie ze mną na zawsze. Za każdym razem gdy chciałam iść dalej bardzo się zawodziłam. A dlaczego? Ponieważ brakowało mi silnej woli i uporu, dzięki którym mogłabym osiągnąć wszystko.


Jeżeli to czytacie to pewnie macie tak samo.


Na szczęście da się z tym walczyć.

Oto moje dwa najbardziej sprawdzone i skuteczne sposoby.

  1. Codziennie tworzyć listę zadań na dany dzień i trzymać ją w widocznym miejscu, tak aby w ciągu dnia jej nie przegapić. Na początku zapominałam, żeby zapisywać zadania, ale z czasem weszło mi to w nawyk. Dzisiaj na mojej liście znajdują się nawet takie rzeczy jak: wypicie szklanki ciepłej wody rano czy przeczytanie 20 stron książki.

  2. Powtarzanie w trudnych chwilach słowa "samodyscyplina". Kiedy rano dzwoni budzik i nie mam ochoty wychodzić poza ciepłe łóżko (nawet do łazienki), wtedy powtarzam sobie to słowo. Wtedy przypominam sobie, że tylko ja mam wpływ na swoje życie i to ja podejmuję decyzje dotyczące mojego życia, nawet tak proste jak pobudka.


To są moje sposoby, aby motywacja przemieniła się w dyscyplinę, a jakie są Wasze?

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com