• Patrycja M

Nie wybrzydzaj, tylko doceń to co masz

Zawsze gdzieś słyszałam tę radę, ale dopiero teraz dotarło do mnie co ona znaczy.


Żyjemy w czasach kiedy możemy mieć wszystko na zawołanie. Zamawiamy coś i otrzymujemy to następnego dnia. W sumie ogranicza nas tylko budżet i miejsce do przechowywania. Jesteśmy w stanie, bez przejmowania się dosłownie o nic, lecieć na drugi koniec świata. Możemy mieć dosłownie WSZYSTKO.


Jednak to nie wystarczy.

Chcemy mieć coś lepszego niż nasz sąsiad, czy kolega z pracy. Chcemy zmienić pracę, miejsce zamieszkania, bo jest tam coś co nam się nie podoba. Poszliśmy na studia, ale nie jesteśmy pewni czy wiążemy z tym kierunkiem przyszłość. I tak żyjemy z dnia na dzień, narzekając jaki to nasz los jest straszny.


Na szczęście coś da się z tym zrobić. Możesz zmienić pracę, kierunek studiów czy mieszkanie. Możesz mieć wszystko czego tylko chcesz. Zmień to co Ci się nie podoba w Tobie i w Twoim otoczeniu, przecież to takie proste.


Przez jakiś czas też tak o tym myślałam. To czego nie lubię najlepiej wyrzucę do kosza i znajdę sobie coś innego co da mi szczęście. Ale po chwili okaże się, że nowa praca też jest beznadziejna, w mieszkaniu są robaki a nowe zajęcia są pozbawione sensu.

Moje studia okazały się niewypałem na całej linii i poszłam na coś innego, co też do końca nie jest tym czym chciałabym się zajmować.

Mojej pracy nie lubię i od dawna myślę o zmianie. A w mieszkaniu mam wrażenie, że naprawdę są robaki.


Według tego co napisałam wyżej, mogłabym zmienić wszystko. Tylko że ja już to robiłam i wiecie co? To nic nie daje.

Zaczęłam się zastanawiać, dlaczego nic mi się nie podoba i stwierdziłam, że problem jest w mojej głowie. Zamiast zmieniać wszystko wokół, powinnam najpierw zmienić moje nastawienie.


Uczę się kosmetologii i coś mi się w niej podoba a coś nie. Do tej pory skupiałam się na negatywnych cechach tej dziedziny, ale gdy o nich zapomniałam coś się zmieniło. Znalazłam jakąś część, która mnie interesuje i którą mogę wykorzystać.


Tak samo w pracy. Kawiarnia nie była do tej pory moim wymarzonym miejscem. W momencie gdy wchodziłam za bar od razu zaczynałam się denerwować nie wiem sama na co. Jednak uświadomiłam sobie, że kawę uwielbiam robić, ponieważ jest to część natury, a to co naturalne kocham. Częścią pracy, której nienawidzę jest kontakt z ludźmi. Po prostu nie lubię i koniec. Zaczynając pracę wszystko co miałam w głowie to jak z nimi przetrwać. Czy nie lepiej byłoby myśleć o kawie? Oczywiście, że tak! To takie oczywiste, a wpadłam na to dopiero po roku... Brawo Patrycja..


Mieszkanie... Nie wiem ile razy robiłam przemeblowanie, ale chyba tym razem jest wszystko na swoim miejscu. Oczywiście nadal wiele rzeczy będzie mi się nie podobało, ale remontu w wynajętym mieszkaniu nie będę robić.


Czy nie lepiej jest docenić to co się ma? Moim zdaniem jest tak o wiele lepiej, ponieważ wtedy przede wszystkim zwracamy uwagę na to co posiadamy i jesteśmy za to wdzięczni.

Oczywiście nie oznacza to, że nic nie zmienię w swoim życiu. Po prostu na razie wolę rozwijać to co mam, a co będzie potem zobaczymy.

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com