• Patrycja M

Nowy Jork - marzenie z telewizji

Od jakiegoś czasu mam fazę na Nowy Jork. Zaczęło się dawno od oglądania "Przyjaciół", "Plotkary" i innych filmów/seriali, w których było ukazane to miasto.

Potem kupiliśmy z chłopakiem puzzle, układaliśmy je przez dwa tygodnie i obiecaliśmy sobie, że pewnego dnia tam pojedziemy.

Temat na jakiś czas ucichł, ale pewnego dnia poszłam do księgarni poprzeglądać książki.

Zatrzymałam się przy półce z przewodnikami, po prostu zaczęłam je przeglądać i znalazłam mapę Nowego Jorku.

Bez zastanowienia ją kupiłam, wróciłam do domu i pierwsze co zrobiłam to ją rozłożyłam.

Siedziałam nad nią z dwie godziny i poznawałam kawałek po kawałku mapy.


Parę dni później poszłam do innej księgarni i znalazłam tam dwa przewodniki po Nowym Jorku, które też od razu przygarnęłam. Ciągle je przeglądam i nie wiem czy kiedykolwiek mi się znudzi.

Czasami zdarza się, że włączam sobie filmiki z wycieczek po tym mieście i marzę, że to ja zwiedzam. Jednak takie filmiki trochę mnie rozczarowują. No bo przecież nagle się okazuje, że są tam tylko inne budynki niż w Warszawie, a ludzie robią to samo. Każdy się spieszy do pracy, do domu, na spotkanie ze znajomym.


Co jakiś czas nawet przeglądam mieszkania, nie tylko te drogie, ale też takie na które byłoby mnie stać.


Krótko mówiąc moja faza na Nowy Jork jest na wysokim poziomie. Codziennie marzę o tym żeby tam wyjechać. Z jednej strony wiem, że wystarczy to zrobić, ale z drugiej trochę się boję, szczególnie tego, że nie dogadam się z tamtejszymi ludźmi. Tak czy inaczej mam nadzieję, że pewnego dnia tam zawitam, jeżeli nie na dłużej to chociaż na tydzień.


A Wy do jakiego miasta chcielibyście pojechać?

1 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

#3 11/01/2021

Dzisiaj zrobiłam chyba wszystko co chciałam. Wstałam wcześnie - parę minut przed 7 - i już wiedziałam, że to będzie dobry dzień. Praktykowałam jogę, medytowałam i zjadłam dobre śniadanie. No lepiej by

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com