• Patrycja M

Sposoby na rozwój

Każdy rozwija się inaczej i w swoim tempie. Nic dziwnego, że często się poddaję, bo moja koleżanka osiągnie coś szybciej niż ja. Zapominam o wielu ważnych czynnikach czynnikach, chociażby takich jak motywacja, styl życia czy geny.

Jednak istnieją sposoby, które pomagają dążyć do danego celu.


1. Pobudka około 6 rano. Może być to wcześniej lub później, ale ważne jest to żeby nie spać do południa. Ta praktyka jest wykorzystywana przez ludzi sukcesu, czytałam o tym między innymi w książce "Nawyki warte miliony" Briana Tracy'ego. Dzięki temu, że budzik dzwoni o 6 rano, można w ciągu dnia zrobić więcej i nie trzeba siedzieć "po nocy", aby zrealizować swoje cele.

Szczerze mówiąc, to przez ostatnie dwa tygodnie miałam budzik nastawiony na 7, ale udało mi się wstać o tej godzinie może dwa razy. Także nie jest to łatwe, ale warto wyrobić sobie ten nawyk.

Od jutra będę wstawać o 6. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


2.Uprawianie sportu. Jest to dobre dla ciała i dla ducha. Podobno sam spacer pomaga nam zachować zdrowie na dłużej, ale warto też ćwiczyć mięśnie.

Często przyłapuję się na tym, że nie mam ochoty tego robić. Przez to jeden dzień zmienia się w miesiąc bez ćwiczeń, co skutkuje gorszym samopoczuciem, większym stresem i dodatkowymi kilogramami.

Moim celem jest posiadanie "idealnej" figury, dlatego będę codziennie ćwiczyć przez około godzinę, dodatkowo chciałabym się rozciągać.


3.Słuchanie podcastów, czytanie książek, oglądanie filmów. Wszystko oczywiście w tematyce jaka nas interesuje. Jeżeli chcemy się rozwijać w malarstwie to czytamy i słuchamy o tym. Ja malarstwem się nie interesuję, ale o dietetyce, kosmetyce i rozwoju osobistym z chęcią poczytam.

Podobno wystarczy czytać 20 minut dziennie, ale ja za cel stawiam sobie godzinę dziennie.


4.Robienie notatek. Pozwala to zapamiętać wszystkie swoje pomysły, niektóre mogą być bardzo wartościowe. Wystarczy mieć przy sobie notes i zapisywać to co przyjdzie do głowy. Dzięki temu można też szybciej realizować swoje cele. Jeżeli widzimy co musimy zrobić to automatycznie podejmujemy działania w tym kierunku.


5.Tworzenie zeszytu/tablicy inspiracji. Dzięki temu widzimy do czego dążymy.

Ja mam na laptopie folder ze zdjęciami, które mnie inspirują. Można też zrobić z tych zdjęć kolaż i ustawić jako tapetę.


Jest to tylko kilka ze sposobów na rozwój i zmianę. Nie będę wypisywać innych, ponieważ jak na razie chcę tylko te rzeczy wprowadzić do swojego życia. Na inne metody pewnie przyjdzie czas. ;)


Za dwa tygodnie dam znać jak mi idzie i co zmieniło się w moim życiu w związku z wprowadzeniem tych sposobów na rozwój do moich codziennych działań.


6 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

#3 11/01/2021

Dzisiaj zrobiłam chyba wszystko co chciałam. Wstałam wcześnie - parę minut przed 7 - i już wiedziałam, że to będzie dobry dzień. Praktykowałam jogę, medytowałam i zjadłam dobre śniadanie. No lepiej by

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com