• Patrycja M

Wszystko zaczyna się w głowie

Każda zmiana, jaką chcemy wprowadzić musi być zaakceptowana przez nasz umysł. Jednak myśląc w ten sam sposób od kilkunastu bądź kilkudziesięciu lat nie możemy zmienić biegu naszego życia na lepsze. Dlatego potrzebna jest zmiana myślenia.

Ale jak to zrobić?

Na samym początku szczerze uprzedzam - nie jest to łatwe. Wiem to z własnego doświadczenia. Od dawna próbuję zmienić sposób w jaki postrzegam niektóre sprawy i to jakie działania podejmuje. Czasem idzie lepiej, a czasem gorzej, ale z dnia na dzień widać postępy jeżeli się tego chce.


Pierwszym krokiem do zmiany myślenia jest podjęcie decyzji co chce się robić w życiu, kim chce się być, jakim człowiekiem pragnie się być za parę lat. Załóżmy, że chcę być kierownikiem firmy, a teraz jestem sprzedawcą w sklepie. Mogę czekać, aż zdarzy się cud lub codziennie przybliżać się do tego celu, poprzez na przykład zdobywanie doświadczenia i potrzebnej wiedzy.


Gdy uświadomimy sobie czego chcemy od życia, wtedy możemy nasze myśli kierować w tym kierunku. Dlatego musimy kontrolować to co siedzi nam w głowie. Na przykład mamy złe wspomnienia z wysokością lub wodą, boimy się tego. Trzeba wtedy po prostu pokonać ten strach..


Kiedy przychodzą nam złe myśli do głowy i widzimy różne scenariusze, możemy zapytać się siebie dlaczego tak się dzieje. Najlepiej zapisać sobie te myśli i powód ich pojawienia się, a następnym razem będzie łatwiej je pokonać.


Na to w jaki sposób myślimy bardzo wpływa nasze otoczenie. Przebywajmy z ludźmi, którzy motywują nas do działania i poprawiają nam humor, a zła myśl nigdy nas nie dopadnie :D


Ostatnim z moich sposobów jest szukanie rozwiązań. Zamiast smucić się, że długopis Ci się popsuł, weź drugi i się nie przyjmuj. (dość banalny przykład, ale wiadomo o co chodzi).


Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłam wam i sobie. Ja też muszę się nauczyć tego wszystkiego, bo nie zawsze wychodzi. Od tej pory będę myśleć tylko o pozytywnych rzeczach i będę skupiać się na swoim celu.

Trzymajcie kciuki!

5 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

#3 11/01/2021

Dzisiaj zrobiłam chyba wszystko co chciałam. Wstałam wcześnie - parę minut przed 7 - i już wiedziałam, że to będzie dobry dzień. Praktykowałam jogę, medytowałam i zjadłam dobre śniadanie. No lepiej by

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com