• Patrycja M

Zmiana nastawienia do życia

Zastanawialiście się kiedyś ile razy otarliście się o śmierć?

Może któregoś dnia nie chciało Wam się iść na zakupy i dzięki temu ominął Was wypadek na skrzyżowaniu?

Nigdy nie wiadomo.


W tamtym tygodniu pojechałam do miasta rodzinnego. Jechałam samochodem (na miejscu pasażera, za kierownicę nie wsiądę, bo dawno nie jeździłam, a poza tym nikt by nie chciał chyba żebym prowadziła - mógłby zginąć zanim bym ruszyła xD) i wyjeżdżając z parkingu prawie wjechał w nas inny samochód. Mniejsza o to czyja to była wina (chyba nasza), ale gdyby tamten samochód jechał szybciej, uderzyłby w nasz bok, czyli we mnie. Przez resztę dnia byłam naprawdę roztrzęsiona, ponieważ pierwszy raz w życiu przytrafiło mi się coś takiego.


Jednak co by było, gdyby doszło do wypadku. Nie mówię o utracie życia, ale jakiś poważny uszczerbek na zdrowiu, przez który nie mogłabym normalnie funkcjonować.

Czy mogłabym powiedzieć, że żyłam szczęśliwie do tamtej chwili?
Czy wykorzystałam każdą okazję?
Wydaje mi się, że nie do końca.

Miałam w życiu tyle okazji do zmienienia czegokolwiek.

Mogłam wyjechać do Włoch w trakcie wakacji do pracy i żeby podszkolić język, którego teraz całkowicie nie pamiętam. Mogłam mieć inną pracę, ale wolałam wybrać coś łatwego i właśnie w ten sposób codziennie przeglądam oferty pracy i myślę o swoim wymarzonym biurku w klimatyzowanym pomieszczeniu i pracy od poniedziałku do piątku.

Moje życie mogłoby wyglądać teraz inaczej gdybym się nie bała podjąć decyzji wymagających ode mnie większego zaangażowania. Jednak to jest tylko gdybanie.

Jestem gdzie jestem i nie mogę tego zmienić, ale za to mogę zadbać o swoją przyszłość.

Ale w jaki sposób mogę to zrobić? Poprzez mówienie TAK.

Oglądałam z moim chłopakiem film "Jestem na tak", w którym główny bohater na wszystkie propozycje odpowiadał tym słowem. Miało to jakieś pozytywne strony, ale też negatywne.

Dało mi to do myślenia, żeby wykorzystywać każdą okazję, nie zastanawiać się zbyt długo i działać, żyć swoim życiem, a nie patrzeć jak innym się powodzi.


Spełniajmy swoje marzenia i róbmy to co nam sprawia przyjemność, bo pewnego dnia możemy żałować, że nic nie zrobiliśmy.
2 wyświetlenia0 komentarz

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com