• Patrycja

Zmienić wszystko

Czasami mam ochotę zmienić wszystko. To jak wyglądam, czym się zajmuję i gdzie mieszkam. Dzisiaj chciałabym napisać o tym ostatnim.


Moim przeogromnym marzeniem jest wyjechać do Stanów Zjednoczonych, a dokładnie do Nowego Jorku.

Marzę o tym od dawna. Często przyłapuję się na tym, że przeglądam mieszkania do wynajęcia lub oferty pracy w tym mieście, a czasem patrzę tylko na zdjęcia Nowego Jorku. Mam nawet puzzle 4000 elementów z kolażem zdjęć z NY. Układałam je z moim chłopakiem trzy tygodnie i umówiliśmy się, że jeśli uda nam się tow ciągu jakiegoś tam czasu, wtedy polecimy do tego miasta. Udało się nam i ciągle o tym myślimy. Ale dzisiaj chciałbym skupić się na czymś innym - czy Nowy Jork jest lepszy od Warszawy?


Niektórzy powiedzą TAK, a inni im zaprzeczą.

No okej, jest to ładne miasto, jest dużo wieżowców, ładne kamienice itd. Ale to samo można znaleźć w Polsce. Nasza stolica się rozbudowuje, a niektóre kamienice przy ładnym świetle i kwitnących drzewach wyglądają podobnie do tych w Stanach.

A co do światła... Skąd tak naprawdę znamy Nowy Jork? Z filmów i zdjęć, które są tak kolorowe, że patrzy się i tylko się pragnie aby tam być. W sumie o to chodzi, filmy muszą wyglądać atrakcyjnie dla naszego oka. A jak naprawdę wygląda to miasto? Jest szare tak jak Warszawa.

Oglądałam na YouTube wycieczkę nagraną przez jakiegoś turystę i od razu odechciało mi się tam jechać. Masa turystów, każdy mówi w innym języku, wszyscy się spieszą, a budynki nie wyglądają tak pięknie jak w "Plotkarze" czy "W garniturach". Krótko mówiąc - nic specjalnego.

Zabawne jest trochę to, że nawiązałam do tych dwóch seriali, a nie innych, ponieważ Nowym Jorkiem zaczęłam się interesować oglądając "Przyjaciół". A przecież ten serial był kręcony w Los Angeles i można w nim zobaczyć tylko zdjęcia - i to te same w kółko.

A Wy co o tym myślicie i gdzie chcielibyście zamieszkać? Dajcie znać9 wyświetlenia0 komentarz
 

Formularz subskrypcji

  • Instagram

©2020 by Super Patka. Stworzone przy pomocy Wix.com